wtorek, 12 listopada 2013

Jednak Jakub Błaszczykowski kapitanem

Nawałka jak zapowiedział tak i zrobił. Na pierwszej konferencji prasowej ogłosił że kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej pozostaje Jakub Błaszczykowski.Czy jest to zaskoczenie? Dla mnie osobiście tak , uważałem że jako nowy ,gniewny trener będzie chciał pokazać że w drużynie kierowanej przez niego zawsze i wszystko będzie zależało od jego zdania a tu proszę wyznacznikiem została ilość meczy w kadrze.
Z drugiej jednak strony udowodnił że chce jasnych zasad współpracy i trudno szukać jaśniejszego sposobu wyboru kapitana.
Należy chyba tez dodać że dobrze składa się dla trenera i chyba nas kibiców że tym najstarszym stażem jest w tej chwili Kuba.To od jego dyspozycji w głównej mierze zależy postawa naszej narodówki. Zadowolony Jakub Błaszczykowski to na pewno lepszy Jakub Błaszczykowski piłkarz.
Czy razem z trenerem i pozostałymi kolegami są wstanie wskrzesić na nowo ducha drużyny ten wspominany przez Nawałkę team spirit?
Pisałem już że dla mnie to optymalne zestawienie dla polskiej kadry na koniec 2013 roku. Nawałka trener i Błaszczykowski kapitan.
Co pokażą pozostali reprezentanci i jak się zaprezentuje cała drużyna czy już w piątek zobaczymy to na co tak bardzo czekamy ?
Jestem przekonany że Adam Nawałka nie ugnie się i jeśli będzie trzeba zmieni nie zależnie od nazwisk tych którzy przyjadą na kadrę jak na wycieczkę. A może jedynym wyznacznikiem kto będzie grał i
jak długo będą umiejętności bo wszyscy będą jak mówi staropiłkarskie powiedzenie gryźć trawę i oddychać rękawami w wyniku zbyt dużego zaangażowania. Pisałem też że jestem niepoprawnym optymistą :):):).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz